שיחות טלפון הן דבר שבשגרה, שיחות נכנסות ויוצאות. באופן אישי, קשה לי להתרכז ולעבוד כאשר הטלפון מצלצל לידי לעתים קרובות. אני מוזיז את מבטי את הטלפון הנייד, ובודק מי מתקשר אלי הפעם. כאשר מדובר במספר ששמור לי, אני כבר יודע כיצד להענות לשיחה. האם לענות, האם לנתק, או לשלוח הודעה שאתקשר מאוחר יותר. הבעיה היא כאשר המספר לא שמור. זיהוי מספר טלפון עשוי להקל עלינו להגיב לאותה השיחה. לכן במאמר זה, נראה כיצד לזהות מספרי טלפון לא שמורים.

זיהוי מספר טלפון במחשב

נתחיל עם זיהוי מספר טלפון במחשב, ללא צורך טלפון נייד, לא iPhone ולא מכשיר אנדרואיד. השיטות לזיהוי מספרי טלפון במכשירים הניידים די מוכרות לכולנו, ואם לא, נלמד אותם היום.

כאשר זה מגיע למחשב, פחות אנשים יודעים שיש דרך לזהות מספר טלפון גם במחשב עצמו. לכן נלמד כיצד לעשות זאת.


TrueCaller

בהמשך המדריך, נראה כיצד ניתן להתקין TrueCaller על המכשירים הניידים שלנו, ובכך לזהות מספרי טלפון מהנייד. אך נתחיל עם הדרך המהירה ביותר לזהות מספר טלפון במחשב.

ראשית כל ניכנס לאתר של TrueCaller דף הדפדפן שלנו.

TrueCaller הוא כלי חינמי המאשר זיהוי מספר טלפון בצורה מיידית. אפשר לקרוא לו, הדור החדש של 144. המערכת אמנם חינמית, אך אין דבר כזה חינם. כאשר מתקינים את האפליקציה, TrueCaller מעבירה אותנו תהליך זיהוי, כך שהיא תדע מה השם שלנו ומספר הטלפון.

בדרך הזו היא יודעת לקשר בין מספר הטלפון שלנו ולבין השם הפרטי. את המידע הזה היא כמובן משתפת עם שאר המשתמשים באפליקציה, גם שיאשר גם את זיהוי מספר הטלפון שלנו.

אם תיכנסו דרך המחשב, TrueCaller תבקש בכל מקרה זיהוי, בעזרת חשבון מיקרוסופט או גוגל. לכן לפני שנתחיל לחפש, נצטרך להתחבר או להרשם.

TrueCaller – אתר לזיהוי מספרי טלפון

בתיבת החיפוש במרכז המסך, תוכלו לחפש מספר טלפון ללחוץ Enter. באותו הרגע, המערכת תבצע זיהוי למספר הטלפון שהקשתם. בסופו של התהליך, TrueCaller תציג את השם המלא ולעתים גם את כתובת המייל של האדם שהתקשר אליכם.

זיהוי הטלפון שלי בהצלחה

הכנסתי למערכת הזיהוי את מספר הטלפון שלי, והוא אכן זיהה אותו ללא שום בעיה. כך ניתן לזהות מספרי טלפון דרך המחשב.

זיהוי מספר טלפון באייפון – TrueCaller

כעת נראה כיצד עובד תהליך זיהוי מספר טלפון באייפון. ראשית כל, נצטרך להוריד את אפליקציית TrueCaller לאייפון שלנו. את זה אפשר לעשות דרך חנות האפליקציות, App Store. ניכנס לחנות, נקיש TrueCaller ונלחץ על כפתור ההורדה.

מסך TrueCaller לזיהוי מספרי טלפון דרך האייפון

לאחר הורדת האפליקציה, נצטרך לעבור תהליך זיהוי. כלומר לאמת את מספר הטלפון שלנו במערכת, ואם נראה נוכל לבחור כיצד אנו רוצים להיות מוצגים בה. למעשה זה יקל על אנשים לזהות את מספר הטלפון שלנו, ולקבל פרטים נוספים. מייל למשל.

בתום ההתקנה, נראה מסך בית ובוא נוכל להקיש את מספר הטלפון אותו אנו רוצים לזהות. בצורה הזו נוכל לסנן שיחות בצורה חכמה יותר, ולדעת למי לחזור וממי להתעלם.

זיהוי מספר טלפון באנדרואיד – TrueCaller

כפי שהיה ניתן לצפות, אפליקציית TrueCaller אינה שונה מאוד בין האייפון לאנדרואיד. הדבר העיקרי והחשוב שעובד בצורה יוצאת דופן במכשירי אנדרואיד. היא האפשרות לזיהוי מספר טלפון בזמן האמת.

כלומר תוכלו לזהות כל מספר טלפון שמתקשר אליכם בזמן אמת, זאת מבלי לנתק ולחפש באפליקציה.

כלומר שמספר טלפון לא מזוהה יתקשר אליכם, האפליקציה תקפוץ ותציג את השם שלו, כך תוכלו לדעת האם מדובר בספאם או באדם אמיתי.

מקווה שעזרתי ולמדתם כיצד לזהות מספר טלפון במחשב, באייפון ובאנדרואיד.