פעמים רבות אנו צריכים לצלם את מסך המחשב שלנו על מנת לשלוח אותו למישהו שאינו נמצא לידנו. תמונה אחת שווה אלף מילים? אז צילום מסך אחד, שווה אחף הסברים. היום נראה איך מצלמים מסך במחשב. אציג כלי נפלא שאני משתמש בו באופן וקבוע כדי לצלם את מסך המחשב שלי. ישנן מספר שיטות בהן ניתן לצלם מסך במחשב, וכמובן שלא ניגע בכולן אלה בנוחות שבהן. בואו נתחיל ונראה איך מצלמים מסך במחשב.

איך מצלמים מסך במחשב? – הבסיס

השיטה המפורסמת ביותר לצילום מסך במחשב, היא השיטה המסורתית שמגיעה עם המחשב עצמו. שיטה זו, אינה מצריכה תוכנה חיצונית. כל שעלינו לעשות הוא ללחות על הכפתור “PrtScn” שנמצא במקלדת שלנו.

כפתור PrtScn שמאפשר לצלם מסך במחשב

לחיצה על הכפתור, תצלם את מסך המחשב שלנו ותשמור אותו כ”העתק”. כדי לראות את צילום המסך, נצטרך להדביק אותו בתוכנה תומכת תמונה. וורד למשל, או הצייר. אני ממליץ להשתמש בצייר, הוא הכי פשוט ולא דורש הורדת חוץ. דרכו נוכל לסמן חלקים, לחתוך, להדביק. כלומר לסדר את צילום המסך כמו שאנחנו רוצים.

זו הדרך הראשונה והפשוטה במדריך איך מצלמים מסך מחשב. הדרך הזו תאפשר לצלם מסך מחשב בצורה מהירה ופשוטה מבלי להסתבך עם הורדת תוכנות חיצוניות.

צילום מסך של בלוג שיווק

איך לצלם מסך במחשב – השיטה המתקדמת לצילום מסך מחשב

אחרי שראינו איך מצלמים מסך בצורה מהירה, נראה איך לצלם מסך מחשב בצורה מתקדמת קצת יותר. הפעם נצלם את המסך שלנו בעזרת תוכנה חיצונית, שתיתן לנו יותר גמישות ממה שהמערכת של Windows נותנת.

לצורך צילום המסך נשתמש בכלי בשם LightShot. ניתן להוריד אותו מכאן.

אחרי שנוריד ונתקין את התוכנה, נוכל להתחיל להשתמש בה. אם זה לא מוגדר לכם אחרי ההורדה, הייתי ממליץ לעשות קליק ימני על הסימן של התוכנה. ללחוץ על אפשרויות, מקשי קיצור, מקשי קישור כללים. שם כדאי להגדיל את הכפתור ” PrtScn ” ככזה שיפתח את התוכנה לצילום מסך.

איך לצלם מסך במחשב?

היתרון ב-LightShot הוא שהיא מאפשרת לצלם חלק מסוים מהמסך, ולשמור אותו ישירות על המחשב, או כ”העתק” כפי שראינו מקודם. העתק זה, מאוד נוח כאשר אנו מדברים עם מישהו בצאט, כיוון שברוב הצאטים, ניתן להדליק ישירות את הצילום מסך ולשלוח ללא צורך בשמירה.

יתרון נוסף, הוא האפשרות להעלות לאינטרנט כל צילום מסך ברגע אחד. האמנם זה עשוי להפחיד מספר מאיתנו, וכדאי לצמצם את השימוש באפשרות הזו רק לצילומי מסך ציבורים. כי אנחנו לא באמת מכירים את החברה הזו. לכן כדאי להיזהר. אבל אופן כללי, אם מדובר בהסבר, אין בעיה לצלם ולשתף כך את הצילום מסך.

בחלק הראשון של המדריך איך לצלם מסך במחשב, עשינו שימוש בצייר שאיפשר לנו לסמן חלקם מסויימים על המסך. חשוב לדעת שגם כאן ניתן להוסיף צורות וסימונים על צילום המסך.

זה הכל, מקווה שהצלחתי להסביר, איך מצלמים מסך במחשב, ואיך עושים את זה על הצד הטוב ביותר.