כמקדמי אתרים בגוגל, אנחנו צריכים לעקוב באופן יום יומי אחר הדירוגים של עשרות, מאות ולעתים גם אלפי מילות מפתח. לראות אילו מילות מפתח עלו או ירדו, ולפעול בהתאם לתוצאות על מנת לדרג את האתר גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל.

קיימים כלים רבים וטובים למעקב אחר דירוג מילות המפתח בגוגל. כלים אלו מאפשרים למקדם האתר לקבל מידע רב וכולל על האתר בכללותו, והם אינם מסתפקים במתן דירוג מילות המפתח בגוגל. הבעיה עם שירותי המעקב הללו, הוא המחיר הגבוה שהם דורשים בעבור השימוש החודשי.

בדרך כלל המחירים עבור כלי קידום אתרים מתקדמים, יהיו באזור ה-100$ בחודש עבור חבילה בסיסית. חבילות אלו כוללות כלים רבים אחרים, שלאדם שאינו איש מקצוע, לא יהיה מה לעשות איתם. לכן במאמר זה אציג כלי זול למעקב אחר דירוג מילות מפתח בגוגל.

Serprobot – כלי למעקב אחר דירוג מילות מפתח בגוגל

Serprobot הוא כלי למעקב אחר מילות מפתח בגוגל בלבד. בניגוד לכלים אחרים ומפורסמים יותר הנמצאים בשוק, Serprobot הוא כלי למעקב אחר מילות מפתח בלבד. הוא לא יאפשר לנו לנתח את הלינקים שלנו או של המתחרים, והוא גם לא יספק לנו רעיונות למילות מפתח עם תחרות נמוכה יותר. אבל הוא יבדוק לנו את המיקומים בגוגל, ובזול מאוד.

המערכת של Serprobot מבוססת על רובוטים למעקב אחר מילות מפתח. הרעיון של המערכת היא להשכיר רובוט שיעבוד בשבילנו ולבדוק את המיקומים בגוגל. ככל שניקח יותר רובוטים, נוכל לבדוק יותר מילות מפתח, מה שיעלה לנו יותר כסף.

החבילות הזולות למעקב אחר מילות מפתח

כפי שהסברתי קודם, החבילות מבוססת על רובוטים להשכרה על פי כמות מילות המפתח אחריה נרצה לעקוב. כל רובוט יוכל לעקוב אחר 300 מילות מפתח ביום, תמורת 4.99$ בחודש. אם נרצה לעקוב אחר 3000 מילות מפתח ביום, נצטרך לשלם בעבור 10 רובוטים, כלומר 49.90$ בחודש. השיטה הזו תאפשר לנו לשלם בעבור מה שאנחנו צריכים בלבד, ולא על חבילות מנופחות של מקדמים מקצועיים.

הוספת פרויקט חדש לכלי מעקב אחר מילות מפתח בגוגל הוא תהליך פשוט מאוד. ראשית כל נצטרך לבחור שם לפרויקט, כך שנוכל למצוא אותו בעתיד בצורה נוחה. לאחר מכן נכניס את כתובת הדומיין שלנו. ישנה אפשרות לבחור להכניס URL ספציפי, במידה ואנחנו רוצים לבדוק את הדירוג של כתבה שקנינו או פרסמו באתר חיצוני. אבל אם אתם רוצים לבדוק את הדירוג של כלל האתר, כולל את עמודי המשנה, תכניסו את כתובת הדומיין בלבד.

לאחר מכן נבחר את מילות המפתח אותם אנו רוצים לבדוק. במידה ויש לכם רשימת מילות מפתח מוכנה, תוכלו להעתיק אותה, ללחוץ על “Add keywords in bulk” ולאחר מכן להדליק את כל מילות מפתח. למטה תצטרכו לבחור את הגוגל בו אתם רוצים לבדוק את המיקומים. אם בישראל, אז תבחור Israel. כעת יופיע לנו כפתור של הגדרות מתקדמות, באנגלית Advanced Options.

ההגדרות המתקדמות של כלי מעקב אחר מילות המפתח בגוגל

הבעיה הגדולה עם כל האפשרויות הללו, היא שלא ניתן לבחור מספר בהן במכה. נצטרך להגדיר את הפרויקט שלנו מספר פעמים ובכל פעם לבחור פלטפורמה אחרת. כל הגדרה כזאת, תחשב לנו למילות מפתח נוספות. כלומר אם יש לנו 20 מילות מפתח אחריהן אנו עוקבים בנייד, וגם במחשב, אז הרובוט יחשיב זאת למעקב אחר 40 מילות מפתח.

במידה ואנחנו מעט מנוסים יותר, נוכל להשתמש בהגדרות המתקדמות יותר שמציע הכלי הזה. ניתן לבחור באיזה מנוע חיפוש אנו רוצים לעקוב אחר מילות המפתח שהוספנו קודם. שימו לב שניתן לעקוב אחר דירוג הסרטונים שלנו ביוטיוב. כמו כן ניתן לציין האם אנו רוצים לעקוב אחר מילות המפתח בנייד, במחשב או בטבלט.

למטה יותר נוכל לבחור מיקום מדויק בו אנו רוצים לבדוק את הדירוג שלנו. כלומר אם בשוויץ, אז באיזו עיר. זה יכול להיות מאוד שימושי למי שעושה קידום אתרים מקומי, מי שלא יודע במה מדובר, שישאיר ריק. למטה נבחר את השפה, וחשוב לבחור את השפה הנכונה, כי בהמשך נוכל בפאנל ניהול שלנו לראות מה כמות החיפושים לביטוי.

ברגע שסיימנו להגדיר את כל ההגדרות, אנו מוכנים לצאת לדרך.

מעקב אחר מילות מפתח בזול - serprobot
מעקב אחר מילות מפתח בזול – serprobot

תדירות סקירת מיקומים בגוגל

כלי מעקב זה, יאפשר לנו להחליט מה היא התדירות בה נרצה שהרובוט יסרוק את המיקומים שלנו. נוכל להחליט שפעם אחת בשנה בלבד, או בכל שעתיים. האפשרות הזו תאפשר לנו לנהל טוב יותר את מספר הסריקות המגיעות לנו מידי יום.

בחירת תדירות סקירת מילות המפתח
בחירת תדירות סקירת מילות המפתח

אם נרצה לסרוק באופן נקודתי מילת מפתח אחת, נוכל לעשות זאת בקלות על ידי לחיצה עם החצים המופיעים בצד שמאל של כל ביטוי. האפשרות הזאת מרענת את מילת המפתח, ותוך זמן קצר יופיע המיקום המעודכן את האתר באותה מילת המפתח.

בדיקת דירוג ידנית של מילת מפתח
בדיקת דירוג ידנית של מילת מפתח

מעקב אחר מילות מפתח בחינם ל-14 ימי ניסיון

אם אתם עוד לא משוכנעים, תוכלו להירשם למערכת ולקבל 14 ימי ניסיון, בהם הרובוט שלכם יוכל לעקוב אחר 25 מילות מפתח ביום. מה שיאפשר להתנסות עם הכלי ולראות האם הוא מתאים לכם. מהניסיון שלי עם הכלי הזה, לא מדובר בכלי מעקב אחר מילות מפתח שמתאים למקדמים מקצועיים שצריכים לעקוב אחר מאות מילות מפתח על בסיס יום יומי.

אבל בהחלט מדובר בכלי מעקב אחר מילות מפתח זול ומצוין עבור בעלי עסקים קטנים, או מקדמי אתרים מתחילים, שלא רוצים להוציא סכומי כסף גדולים על כלי עזר כאלו ואחרים.

אם אתם מחפשים כלי מעקב אחר מילות מפתח בשביל בדיקה בודדת אחת, תוכל לעשות זאת בקישור הזה. בעמוד תוכלו לקבל באופן חד פעמי את מיקום האתר שלכם בשלל מילות מפתח. מאוד נוח לכל מי שאינו עוקב אחר מילות המפתח ודירוג האתר שלו בגוגל על בסיס יומי.

KolYom – כלי מעקב אחר מילות מפתח בגוגל

במידה וגם הוצאה של דולרים בודדים עבור כלי מעקב אחר מילות מפתח לא בא בחשבון. תמיד תוכלו להשתמש ב”כל יום“. מדובר במערכת בדיקת מיקום בגוגל חינמית לחלוטין. יצא לי לעבוד זמן קצר עם הכלי הזה, ולעקוב אחר דירוגים של אתרים בודדים דרכו. בזמן כתיבת המאמר, הכלי עדיין נמצא תחת גרסת בטא, ויכול להיות שיתפתח בעתיד יותר.

כרגע מדובר בכלי מעקב אחר מילות מפתח בגוגל, המאפשר להתעדכן בכל המיקומים שלנו בגוגל על בסיס שבועי ולא על בסיס יומי. הגרסה החינמית מאפשרת לעקוב אחר מיקומים של עד 10 אתרים שונים ו-120 מילות מפתח. החסרון היחידי הוא תדירות בדיקת המיקומים, אך אין ספר שמדובר בכלי החינמי הטוב ביותר שקיים היום בעברית.

מקווה שהצלחתי להכיר להם כלי חדש, שיאפשר לכם לעקוב אחר מילות המפתח שלכם מבלי לשלם סכומים גדולות. אם זאת, כל מי שעבד עם כלים מתקדמים יותר ירגיש את ההבדל מבחינת ממשק המשתמש ומבחינת כלי העזר החיצוניים שלא נמצאים כאן.