שיווק שותפים היא תעשייה גדולה מאוד שהפכה למקור הכנסה מקוון מרכזי עבור אלפים רבים של בלוגרים מקצועיים בעולם. בישראל ניתן לומר שהתופעה יותר מצומצמת אך קיימת. יותר ויותר עסקים מבוססי אינטרנט עושים דריכת רגל ראשונה בשיווק שותפים. הביקוש מביא להקמתן של רשתות שיווק שותפים חדשות, שנותנות הזדמנויות להכנסה נוספת באינטרנט. אם טרם קראתם, ממליץ לכם לקרוא את המאמר שכתבת שמסביר מה זה שיווק שותפים.

למרות שעסקים רבים מחזיקים תוכניות שיווק שותפים משל עצמן, רוב רובם של המשווקים מעדיפים לעבור דרך רשתות שיווק שותפים. למרות שרשתות שותפים אלו ייקחו חתך קטן מן הרווחים, הם משמשים מתווך חשוב ונוח עבור המשווקים.

היתרונות המרכזיים של רשתות שיווק שותפים הם:

 1. ריכוז הצעות ומוצרים מספקים שונים.
 2. רשת השותפים מציעה מנוע חיפוש למשווקים ולמוצרים.
 3. ניהול הספקים השונים, העלות וכוח הקבוצה.

ריכוז מוצרים גדול ברשת שיווק שותפים

מותגים עצמאיים מציעים תוכניות שיווק שותפים משל עצמם. אם נמכור את החולצה שלהם, נוכל להרוויח כ-30%. זה נחמד אם אנחנו עובדים רק עם חנות אחת. נוכל להירשם ובכל פעם להפיק את קישורי השותפים שלנו דרך הפלטפורמה שלהם. לעומת זאת אם אנחנו עובדים עם מספר חנויות במקביל, אנחנו עשויים למצוא את עצמנו מתבלבלים מהר מאוד. רשתות שיווק שותפים באות לעשות סדר במקרה כזה.

במקום שנעבוד עם מגוון רחב של ספקים שונים, רשתות שיווק שותפים מרכזות לנו הצעות שונות בקטגוריות שונות. ישנן גם רשתות שיווק שותפים עם התמחות מיוחדת, בתחום האופנה למשל. ברשת זו, יופיעו עשרות/מאות חנויות תחת רשת אחת, ותחסוך לנו את ההתעסקות המיותרת. נוכל לראות במקום אחד את כל המוצרים, את כל הרווחים, ואת כל הקישורים שהפקנו.

מנוע החיפוש של רשתות שיווק השותפים

על מנת להקל על המשווקים, ברשתות שיווק השותפים ישנן מנועי חיפוש. כאלו המאפשרים לחפש במהירות את המוצר הרלוונטי לנו. לא תמיד ברור לנו מה אנחנו מחפשים, וסינון מאפשר לעשות סדר בראש. לסנן את הקטגוריות של המוצרים, המחיר, וכמובן גם העמלה שנקבל על כל מוצר. מערכת סינון וקיטלוג טובה חוסכת המון זמן, ולדעתי זו פרמטר חשוב להסתכל עליו כאשר בוחרים רשת שיווק.

ברשתות שיווק שותפים קיימים אלפי/עשרות אלפי מוצרים שונים. כאשר ברור מה אנחנו מחפשים, קל מאוד למצוא. אך ברגע שאנחנו מחפשים להתייעץ ולבדוק מה כדאי לנו למכור, כל העניין הופך למסובך הרבה יותר. כמובן שהרשת עצמה לא תייעץ לנו מה הכי מתאים, אבל מערכת חיפוש מתקדמת ואיכותית, תאפשר לנו להתייעץ עם עצמו ולהגיע למוצרים הרלוונטים.

ניהול העמלות והספקים של המשווקים השותפים

כפי שדיברנו קודם לכן, לא קל לנהל מספר מערכות ולעבוד מול מספר ספקים. שיווק שותפים לא דורש התחייבות מהמשווק, אך דורש התעסקות עם המערכת בכל פעם. ריכוז כל העסקים תחת פלטפורמה אחת מאפשרת למשווק לעשות סדר לא רק בכמות הספקים, אלה בעמלות שהוא מקבל. לא הייתי אומר שהעבודה מול ספקים באופן ישיר לוקה בחוסר שקיפות, אך מה שכן הוא, שרשתות שיווק שותפים מוסיפות שקיפות רב לתהליך.

המשא ומתן על העמלות בגין מכירת כל מוצר נעשה על ידי הרשת שיווק שותפים. כאשר הרשת מגיעה ככוח, של מספר גדול משווקים, היא יכולה לקבל אחוזים והזדמנויות שהמשווק הפרטי לא יכול.

רשתות שיווק שותפים מומלצות

צילום מסך מתוך רשת שיווק שותפים ShareASale

רשת שיווק שותפים ShareASale

ShareASale הינה אחת מרשתות שיווק השותפים הגדולות בעולם. הפלטפורמה מרכזת כ-4000 סוחרים, מתוכם כ-1000 עובדים בלעדית עם רשת זו. ShareASale משתפת את קהל המשווקים שלה בדאטה רחב על כל אחת מן ההצעות שהם מציעות. בניהם:

 • רווח לקליק.
 • שיעורי ביטול.
 • סכום מכירה ממוצע.
 • עמלת מכירה ממוצעת.

המספרים הללו לא באמת מבטיחים לנו הכנסה, אך הם תשקיף לפוטנציאל של כל מוצר. דברים קטנים שיכולים להיות שימושיים מאוד בזמן קמפיין.

יתרונות מרכזיים של ShareASale:

 • המון סוחרים – ברשת רשומים כ-4000 סוחרים אשר יציעו למשווקים מוצרים שונים למכירה בתמורה לאחוזים. כ-1000 מתוכם עובדים באופן בלעדי עם ShareASale.
 • קל לעשות השוואות – ShareASale מקלה על המשווקים את תהליך בחירת המוצר, בכך שהיא מציגה דאטה על המכירות של המוצרים המוצעים ברשת.
 • תשלום מהיר ונוח – ShareASale תעביר לחשבונכם את הכסף שהרווחתם בכל 20 לחודש, זאת במידה ויש בחשבונכם 50 דולרים לפחות.

צילום מסך מתוך רשת שיווק השותפים flexoffers

רשת שיווק שותפים flexoffers

Flexoffers היא עוד רשת שיווק שותפים ענקית. יש לה יותר מ-10 שנות ניסיון בתחום. למרות שהם לא מציעים שום דבר מהפכני או פורץ דרך, Flexoffers מספק מגוון רחב ומוצק של כלים שיעזרו לנו לבנות מסע פרסום מוצלח.

Flexoffers מציעה עשרות אלפי תוכניות שותפים שונות לבחירה. את כל תוכניות אלו הם חילוקו לעשרות רבות של קטגוריות ולמאות קטגוריות משנה. מה שהופך את תהליך חיפוש המוצרים לקל הרבה יותר.

יתרונות מרכזיים של Flexoffers:

 • תכנית שותפים לרשת שיווק שותפים – אם תזמינו משווקים אחרים לפלטפורמה, תוכל להרוויח עד 50% ממה שהם מרוויחים, כך שזה מאוד משתלם.
 • מנהל שותפים ייעודי – בניגוד לרשתות שיווק שותפים רבות, Flexoffers מספקת מנהל שותפים ייעודי שיעזור בהכנת הקמפיין.
 • מבחר ענק של מוצרים – Flexoffers מרכזת כ-15,000 תוכניות שיווק שותפים תחת גג אחד.

חסכונות מרכזיים של Flexoffers:

 • פייפל היא הדרך היחידה למכור את הכסף במידה ואתם גרים מחוץ לארצות הברית.